kure8256f

Японія розсекретила переговори з США щодо Курил

Новини

Міністерство закордонних справ Японії оприлюднило матеріали про переговори з США щодо мирного договору з СРСР. Про це повідомляє Jiji Press.

У січні 1960 року японський МЗС підготував документи для переговорів тодішнього глави відомства з американським президентом Дуайтом Ейзенхауером в США.

Згідно з матеріалами від 5 січня, в Токіо намір укласти мирний договір з Москвою, вирішивши питання спірних територій: повернувши дві острівні групи Південних Курил – Шикотан і Хабомаї, «плюс альфа» – таке собі додатковий умова.

У документі наголошується, що така вимога надійшла від японських рибалок в 1959 році. Як писало РІА Новини, вони вимагали погодитися на повернення двох островів за умови, що «СРСР визнає якісь потенційні можливості в зв’язку з іншими спірними островами – Кунашир та Ітуруп або за умови забезпечення гарантій безпечного промислу в цьому районі».

У той же час Jiji Press пише, що моряки наполягали, щоб мирну угоду було укладено швидко, навіть при тому, що японське суспільство може не підтримати його положення.

За підсумками закінчення Другої світової війни між Москвою і Токіо не укладено мирний договір. Основною перешкодою для його підписання став невирішене територіальну суперечку навколо південній частині Курил – островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.

Японська сторона називає Південні Курили «північними територіями» і не визнає над ними російського суверенітету. Москва, в свою чергу, не визнає сам факт територіальної суперечки.

Leave a Reply