mig32d

Україна відновила МіГ-29 пілотажної групи «Українські соколи»

Аналітика

Військово-повітряні сили (ВПС) України повернули в дію винищувач МіГ-29 зі складу розформованої пілотажної групи «Українські соколи». Про це повідомляє оглядач Forbes Девід Екс.

У мережі з’явилося відео, на якому видно винищувач МіГ-29 у лівреї «Українських соколів» із озброєнням. На літаку можна побачити ракети Р-73 і Р-27. Екс припустив, що літак знаходився на зберіганні, але постачання іноземних запасних частин дозволило відновити машину.

«У середині квітня Міністерство оборони США підтвердило, що одна країна постачала Україні запасні частини для винищувачів. Ці запчастини — можливо, з Польщі, яка має власні МіГ-29, — дозволили київській повітряній армії відремонтувати потенційно десятки приземлених літаків», — пише Екс.

Пілотажну групу «Українські соколи» створили 1995 року. Пілоти використовували літаки МіГ-29 та МіГ-29УБ. 2002 року польоти припинили, а групу розформували. У 2018 році два літаки пілотажної групи модернізували до рівня МіГ-29МУ1.

Раніше у публікації 19FortyFive зазначили, що МіГ-29 можуть конкурувати з літаками НАТО у ближньому бою.

У травні газета Star порівняла МіГ-29/35 із американськими F-16. Зазначається, що коефіцієнт маневреності літака МіГ-29 вищий, ніж у F-16.