zbro7769b

У США розповіли про ризик ядерної війни

Аналітика

Нова зброя Індії наближає світ до ядерної війни, вважає журнал The National Interest.

На думку американського видання, навіть невдалі випробування гіперзвукової системи HSTDV з використанням ракетної платформи «Агні-1» є «ще одним кроком до початку ядерної війни з Пакистаном». На стратегічному рівні, зазначає автор, це гіперзвукових зброю «дійсно є страшним».

Відзначається, що для досягнення гіперзвукової швидкості Індії досить домогтися величини в 5 чисел Маха (для порівняння наводяться дані про російський зброю «Авангард» зі швидкістю 20 чисел Маха). На думку автора, авіабази і авіаносці можна буде знищити масовим залпом невловимих ракет. З їх допомогою можливо знищити ядерний потенціал противника одним ударом.

Автор підкреслює, що відстань між столицями держав – Нью-Делі і Ісламабадом – становить близько 400 миль (приблизно 650 кілометрів), тому ракета зможе долетіти до мети за кілька хвилин.

Наприкінці статті зазначається, що знання того, що Індія має гіперзвукову зброю, можливо, змусить Пакистан зробити нераціональний вибір в дилемі «застосувати всю або втратити всю» ядерну зброю.

У червні індійські ЗМІ писали, що випробування провалилися, тому що «Агні-1» не змогла досягти запланованої висоти. Передбачалося, що гіперзвукової модуль повинен був на висоті 30 кілометрів відокремитися від ракети-носія і перейти в автономний політ.

У березні фахівці Національного центру атмосферних досліджень США і Ратгерського університету висловили думку, що, навіть якщо буде запущена тільки частина наявних у Індії та Пакистану ядерних ракет, це серйозно вплине на глобальний клімат, викличе втрати врожаю і повсюдний голод.

Відносини Індії і Пакистану загострилися в лютому після нападу на автоколону з військовими в індійському штаті Джамму і Кашмір. Тоді терорист-смертник в начиненому вибухівкою автомобілі врізався в автобус, загинули 45 людей. Відповідальність за напад взяли на себе ісламісти з угруповання «Джаїш-е-Мухаммад».

У відповідь індійські сили розбомбили табір терористів, що розташовувався на пакистанській території неподалік від міста Балакот. Після цього між винищувачами ВВС Індії та Пакистану в небі над Кашміром стався повітряний бій.