yn6e78

У Північній Кореї виявили таємну революційну організацію

Новини

yn6e78У Північній Кореї діє таємна організація Cheollima Civil Defense, відома також як Free Joseon, яка бореться з чинною владою. Про це повідомляє Washington Post з посиланням на власні джерела.

За словами співрозмовників видання, мета організації – повалити Кім Чен Ина і його диктаторський режим в Північній Кореї. У березні група випустила звернення, в якому закликала жителів країни всередині і за її межами боротися з владою будь-якими способами. Члени організації сформували тимчасовий уряд, який буде діяти після повалення режиму в Пхеньяні.

Члени Cheollima напали на посольство КНДР в Мадриді 22 лютого. Невідомі увірвалися в будівлю, зв’язали співробітників, забрали техніку і зникли на двох машинах. В іспанській пресі з’явилася інформація, що за цим стоїть ЦРУ, проте співрозмовники видання стверджують, що група не погоджувала свої дії ні з одним з урядів і діяла самостійно. Крім того, США було невигідно брати участь в цьому, щоб не зірвати майбутні переговори між американським президентом Дональдом Трампом і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Як стверджує видання, в результаті нападу група отримала доступ до цінних відомостей на телефонах і комп’ютерах співробітників посольства. Там можуть міститися документи, що підтверджують спроби КНДР імпортувати предмети розкоші з Європи в обхід санкцій.

Група Cheollima почала діяти в 2017 році. Тоді її учасники вивезли з країни сина Кім Чен Нама – убитого зведеного брата лідера Кім Чен Ина. Їм допомогли США, Китай і Нідерланди.