У Кремлі анонсували жорсткі заходи відносно Туреччини

put1efc32Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент з бомбардувальником Су-24 ВКС РФ. Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на високопоставлені джерела в держструктурах.

Співрозмовник видання в адміністрації президента заявив, що рішення відносно Анкари будуть «жорсткими» і нададуть серйозний вплив на російсько-турецькі відносини в багатьох сферах. Зокрема, за його словами, «Газпром» дасть оцінку доцільності продовження реалізації проекту газопроводу «Турецький потік».

Крім того, під загрозою може опинитися найбільший енергетичний контракт між двома країнами – про будівництво «Росатомом» першою в Туреччині АЕС «Аккую». Вартість операції оцінюється в 22 мільярди доларів, що робить її найбільшою в портфелі російської держкорпорації.

У свою чергу Туреччина, як відзначає видання, може обмежити прохід російських суден через протоки Босфор і Дарданелли, що позначиться, зокрема, на постачанні авіабази Хмеймім в Сирії. Однак згідно з конвенцією Монтре від 1936 року, яка регулює режим проходу через протоки, на даний крок Анкара може піти, тільки якщо визнає, що їй загрожує війна. Але навіть у такому випадку свобода торгового судноплавства збережеться, хоча і з певними обмеженнями. Повна заборона Туреччина може накласти лише в тому випадку, якщо сама вступить у війну.