У Держдумі роз’яснили причини розширення бази ВМФ Росії на території Сирії

moryaky77180Розширення бази російського флоту в сирійському Тартусі обумовлено ситуацією в регіоні, вважає перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Олександр Шерін.

«Обстановка в регіоні диктує вимоги до обсягу техніки, особового складу. Якщо на сьогоднішній момент існує потреба збільшувати базу, то відповідні рішення приймаються», — зазначив депутат.

Крім того, Шерін вказав на можливість отримання досвіду для російських частин в умовах бойової обстановки. «Коли ми витрачаємо кошти, отримуємо бойовий досвід, в тому числі і ціною життя, нам необхідно його не тільки закріплювати, але і підсилювати», — пояснив парламентарій.

20 січня стало відомо, що між Росією і Сирією досягнуто угоду, за якою база російського флоту в Тартусі буде розширена і модернізована. За угодою сторін, одночасно в Тартусі можуть перебувати не більше 11 військових кораблів Росії, включаючи кораблі з ядерною енергетичною установкою. Зовнішня охорона берегових кордонів бази покладена на сирійську сторону, оборона об’єкта з моря і повітря — на російську.

У листопаді голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що після модернізації інфраструктури російська база в Тартусі зможе приймати кораблі першого рангу. Мова йде про атомних підводних човнах і авіаносцях, в тому числі про крейсер «Адмірал Кузнєцов».

720-й пункт матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) був розгорнутий в Тартусі протягом 1984 року. Він використовувався для забезпечення дій 5-ї оперативної ескадри ВМФ СРСР в Середземному морі. У 1990-ті роки ПМТЗ в Тартусі не був згорнутий, проте існував у скороченому вигляді. У 2009 році Міноборони Росії анонсувала розширення присутності в Тартусі.

Тартус є другим за величиною портовим містом в Сирії після Латакії.

Читайте також: Звільнили скандальну працівницю Міноборони, яка рекомендувала воювати на боці окупантів