bazadb2d

Стало відомо про найсекретнішу базу США в Афганістані

Новини

Журналісти газети The New York Times (NYT) опублікували матеріал про будівництво і знищення найбільш секретної бази ЦРУ в Афганістані.

Базу ЦРУ, розташовану недалеко від Кабула, використовували для навчання, але також і як в’язницю. Вона отримала назву «Соляна яма», розкрили автори публікації. Офіційних даних про існування цього комплексу немає, проте супутникові знімки свідчать про те, що в Афганістані все ж була ця база. За інформацією видання, будівництво бази почалося в період з 2002 по 2004 рік після подій 11 вересня 2001-го в США. Після цього американські законодавці почали лояльніше ставитися до жорстоких методів допиту.

Комплекс Eagle Base використовували як для навчання співробітників афганських спецслужб, так і для утримання під вартою. З доповіді уряду США про «Соляну яму» стало відомо про випадки жорстокого поводження з ув’язненими і застосування тортур.

Ув’язнених дозволяли замикати в тісних приміщеннях, позбавляти сну і застосовувати тортури водою. За даними Мін’юсту США, з 2002 по 2005 рік на базі загинули понад 100 підозрюваних в тероризмі. Журналісти припустили, що секретні споруди були знищені американцями для того, щоб представники «Талібану» не побачили, в яких умовах утримувалися полонені бойовики і які методи допиту до них застосовувалися.

Офіційної реакції на матеріал журналістів від Білого дому, Пентагону або ЦРУ не було.

У ніч на 31 серпня глава Центрального командування Збройних сил США (USCENTCOM) генерал Кеннет Маккензі повідомив, що в Афганістані не залишилося жодного американського військовослужбовця. За його словами, за весь термін кампанії в Афганістані загинули 2461 американських військових і цивільних осіб. Ще понад 20 тисяч громадян США отримали поранення.