bmp

Словаччина замінить радянські БМП шведськими машинами

Аналітика

Уряд Словаччини ухвалив рішення про придбання 152 гусеничних бойових машин піхоти (БМП) CV90 Mk IV. Машини шведського виробництва замінять BVP-1 та BVP-2, які є копіями радянських БМП-1 та БМП-2. Про це повідомляє уряд Словаччини, повідомляє European Defence Review.

Зазначається, що влада схвалила пропозицію міністерства оборони про купівлю 152 гусеничних БМП CV90 Mk IV з автоматичною гарматою Bushmaster III калібру 35 міліметрів. Ці машини поступово замінять застарілу техніку словацьких військових. Перспективні колісні та гусеничні машини дозволять сформувати важку механізовану бригаду.

Також у рамках конкурсу у Словаччині розглядали бойові машини піхоти CV9030 з гарматою калібру 30 міліметрів, БМП KF41 Lynx, Borsuk та ASCOD. Передбачувана вартість машин та інфраструктури для їх експлуатації становитиме 1,6 мільярда євро.

Серійне виробництво БМП CV90 розпочали у 1993 році. Машина отримала дизельний двигун потужністю 550 кінських сил. Версію Mk IV оснащують двигуном Scania потужністю до 1000 кінських сил та модернізованою трансмісією X300.

У березні стало відомо, що уряд Словаччини вибрав нову колісну бойову машину піхоти у рамках програми BOV 8×8. Лідером випробувань стала фінська машина Patria AMVXP.