ist4f19a

Розкрито історію «бочки» американського винищувача навколо Ту-95

Аналітика

Колишній військовослужбовець ВПС США розповів порталу The Aviationist про те, як американські винищувачі-перехоплювачі в 1970-і роки виконували фігури вищого пілотажу поруч з радянськими стратегічними бомбардувальниками.
ist4f19a
Своїми спогадами Роберт Силер (Robert M. Sihler) поділився після того, як ресурс 4 грудня опублікував фотографію, на якій зображений перехоплювач F-4 Phantom II, що виконує «бочку» навколо радянського Ту-95. The Aviationist відзначав, що історія знімка невідома, але незабаром Силер, який опинився його автором, зв’язався з порталом і розповів подробиці.

За словами американця, цей епізод стався наприкінці 1973 року або на початку 1974-го поблизу Ісландії. У той час Силер був штурманом-оператором систем бортового озброєння. «Це був стандартний перехоплення” Медведя “(Bear – позначення Ту-95 з кодифікації НАТО) двома F-4», – згадує колишній військовослужбовець.

Силер зазначив, що в той час американські винищувачі в середньому двічі на тиждень перехоплювали Ту-95. «Це були єдині літаки в період моєї служби там, які ми зустрічали. Перехоплення відбувалися по п’ятницях і неділях, коли “Ведмеді” вилітали з Мурманська на Кубу. Як правило, “бочки” ми робили на прохання радянських екіпажів. Вони подавали нам сигнали, коли хотіли, щоб ми виконали [ці трюки], і теж фотографували нас », – розповів американець.

Він підкреслив, що небезпеки в цих маневрах не було. «Холодна війна зменшила оберти, відносини з обох сторін покращилися», – додав Силер.