idld89

Російські військові обурилися ударом США по Ідлібу

Новини

США завдали удару в зоні деескалації в сирійській провінції Ідліб в порушення всіх домовленостей, не повідомивши про свої дії Москви або Анкару. Про це заявили в російському Центрі з примирення ворогуючих сторін в Сирії, повідомляє КуПол.

Своїми діями американські військові поставили під загрозу збереження режиму припинення вогню в зоні деескалації, а на деяких напрямках його дотримання і зовсім було зірвано, відзначили в центрі. Там додали, що удар був нанесений о 15:00 31 серпня, тобто через дев’ять годин після того, як сирійська армія з ініціативи Росії і Туреччини оголосила про припинення вогню в односторонньому порядку у всій ідлібской зоні деескалації.

Про ударі по об’єкту в Ідлібі в Пентагоні повідомили ввечері 31 серпня. Американські військові заявили, що метою стали позиції бойовиків «Аль-Каїди», зокрема ватажки організації, відповідальні за загрозливі громадянам США атаки. Місцева преса писала, що бомбардувалася штаб-квартира пов’язаної з «Аль-Каїдою» угруповання, де терористи в той момент проводили зустріч. Повідомлялося про загибель понад 40 бойовиків і польових командирів.

Місто Ідліб є адміністративним центром однойменної провінції, де розташована одна з чотирьох зон деескалації в Сирії. Більша її частина контролюється бойовиками угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам», створеної на базі «Джабхат ан-Нусра», яку США вважають частиною «Аль-Каїди».

Стабілізація обстановки в Сирії, зокрема в Ідлібі, є однією з ключових тем у відносинах Росії і Туреччини. Це питання обговорювалося президентами двох країн Володимиром Путіним і Реджепом Тайіпом Ердоганом у ході візиту останнього до Росії 27 серпня, також незадовго до цього Ердоган заявляв російському колезі, що зіткнення в Ідлібі між сирійською армією і бойовиками загрожують національній безпеці Туреччини і шкодять мирного врегулювання конфлікту в близькосхідному регіоні. Після цього Москва оголосила про введення в провінції режиму припинення вогню, згідно з яким урядові сили Сирії 31 серпня припинили стріляти в односторонньому порядку.