Росія звинуватила США у вторгненні Туреччини в Сирію

Аналітика

Туреччина почала військову операцію в районі сирійського міста Афрін через безконтрольних поставок сучасного американського озброєння формуванням, лояльним США, вважають в Міноборони Росії. Про це повідомляє ТАСС.

«Основними чинниками, що сприяли кризового розвитку ситуації в цій частині Сирії, стали провокаційні кроки США, спрямовані на відокремлення районів з переважно курдським населенням», – вважають у відомстві.

У Москві відзначили, що Пентагон, за наявними даними, поставив проамериканським формуванням на півночі Сирії переносні зенітні ракетні комплекси. «Подібні безвідповідальні дії американської сторони в Сирії ведуть до зриву процесу мирного врегулювання», – уклали в міністерстві.

Туреччина оголосила про початок військової операції в районі Афрін 20 січня. Як сухопутних сил задіяні загони сирійської опозиції, вони забезпечені бронетехнікою і підтримуються турецькою армією. Також застосовуються артилерія і бойова авіація. Цілями операції заявлені захист кордонів Туреччини, забезпечення безпеки в регіоні, боротьба з курдським ополченням (Анкара вважає курдів терористами) і бойовиками «Ісламської держави» (організація заборонена в Росії).

15 січня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пригрозив знищити проамериканські сили в Сирії. В Армію по захисту кордонів країни, яку створюють США, повинні увійти бійці «Демократичних сил Сирії» (ДСС), бійці YPG (воєнізовані загони курдів на території Сирійської Курдистану, афілійовані з Робочою партією Курдистану), а також самі бойовики з забороненої в Туреччині РПК . Ердоган назвав цю групу терористичної.