Росія ввела санкції проти Туреччини

Новини

putc41bПрезидент Росії Володимир Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів щодо Туреччини. Про це повідомляється на сайті Кремля. Глава держави постановив ввести заборону або обмежити ввезення на територію РФ окремих видів товарів, країною походження яких є Турецька Республіка. Кабінету міністрів доручено визначити перелік контрактів на поставку товарів або послуг, до яких антитурецькі санкції не застосовуються.

Путін ухвалив заборонити або обмежити діяльність знаходяться під юрисдикцією Туреччини організацій на території Росії. З 1 січня 2016 роботодавцям у РФ заборонено наймати працівників із числа турецьких громадян.

Глава держави доручив призупинити з 1 січня 2016-го дію безвізового режиму з Туреччиною. Міністерству закордонних справ доручено в установленому порядку направити республіці повідомлення про даному рішенні.

Також буде введена заборона на чартерні повітряні перевезення між Росією і Туреччиною. Туроператорам належить утримуватися від реалізації російським громадянам турів, що передбачають відвідування Турецької Республіки.

Російсько-турецькі відносини серйозно погіршилися після того, як ВПС Туреччини 24 листопада збив на над територією Сирії бомбардувальник Су-24 Міноборони Росії. Путін, коментуючи знищення літака, пообіцяв серйозні наслідки для зв’язків між Москвою і Анкарою. Пізніше цього ж дня Сергій Лавров скасував призначений на 25 листопада візит до Стамбулу, а російський МЗС рекомендував громадянам країни не відвідувати Туреччину. Крім того, уряд Росії, за словами прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, розробляє комплекс економічних заходів в рамках відповіді на акт агресії з боку Туреччини.

Leave a Reply