Пєсков попередив про непередбачувані діях Туреччини

peskacd39Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував можливу терористичну загрозу з боку Туреччини, пов’язану з поставками продовольства.

«Ніякого ембарго не вводиться. Разом з тим у міру підвищення небезпеки, різних екстремістських проявів, природно, вживаються додаткові заходи контролю. Це цілком природно, тим більше в умовах непередбачуваних дій в даному випадку Турецької Республіки », – заявив представник Кремля, відповідаючи на питання про причини посилення контролю за поставками продовольства з Туреччини. За його словами, в Кремлі не виключають терористичної загрози з Туреччини.

Вранці 26 листопада міністр сільського господарства Олександр Ткачов заявив, що Росія вводить додаткові заходи контролю за поставками турецького продовольства. За даними Мінсільгоспу, в 2014 році в Росію з Туреччини було ввезено продуктів харчування та сільгосппродукції на 1,7 мільярда доларів, частка Туреччини в загальному обсязі російського імпорту продовольства склала 4 відсотки. За 10 місяців 2015 Туреччина ввезла до Росії продовольства на 1000000000 доларів – на 20 відсотків менше, ніж роком раніше.

Крім того, в цей же день у Росспоживнагляду виникли претензії до продукції турецької легкої промисловості – дитячому одязі, меблів, миючі та чистячі засоби. Як повідомляє РІА Новини, у відомстві віднесли ці товари до «групи високого ризику».

25 листопада Федеральна митна служба (ФМС) негласно заборонила пропускати товари з Туреччини. За твердженнями імпортерів, митниця відмовляється приймати декларації на оформлення турецьких товарів всіх категорій і рекомендує оформляти реекспорт. А колишній керівник Росспоживнагляду, помічник голови уряду Росії Геннадій Онищенко заявив, що російські покупці турецьких продуктів підтримують турецьку армію.

У той же день в Калінінградській області через порушення ветеринарних вимог було затримано 162 тонни курятини з Туреччини. Також Россільгоспнагляд ввів тимчасові обмеження на поставки в Росію м’яса птиці з турецького підприємства CP Standart Gida Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi, в продукції якого були виявлені бактерії лістерії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *