Пєсков назвав турецькі карти польоту Су-24 мультиплікацією

Новини

pesk5111af8Надані Анкарою карти польоту російського бомбардувальника Су-24, який був збитий турецькими ВПС над територією Сирії, можна назвати мультиплікацією. Таку думку висловив прес-секретар президента Дмитро Пєсков, ствердно відповівши на відповідне питання ведучого телепрограми «Вести в суботу» Сергія Брильова. Розшифровка бесіди опублікована в суботу, 28 листопада, на сайті Vesti.ru.

«Ми бачили електронний слід, трасу, по якій летів літак, яка чітко свідчить про те, що ніякого вторгнення, умисного або не навмисний, в турецький повітряний простір не було», – підкреслив він.

При цьому Пєсков зазначив, що раніше мав місце випадок, за який російська сторона принесла свої вибачення. Він не уточнив, коли і за яких обставин це сталося. «Були дані відповідні пояснення. А зараз, коли не було ніякого вторгнення, так зрадницьки розстрілювати в хвіст російський літак нікому не дозволено », – заявив прес-секретар глави держави.

Він додав, що Росії був кинутий безпрецедентний виклик, і «звідси, власне, реакція, відповідна цій загрозі».

У п’ятницю, 27 листопада, головнокомандувач Повітряно-космічних сил (ВКС) Росії Віктор Бондарєв повідомив, що турецький винищувач F-16, що атакував російський бомбардувальник Су-24, виробляв пуск ракети, перебуваючи над сирійською територією. Максимальне видалення від кордону склало два кілометри, загальний час знаходження в сирійському повітряному просторі – 40 секунд. Дистанція при атаці становила 5-7 кілометрів. Крім того, 24 листопада Генштаб Збройних сил Росії показав карту з маршрутом польоту Су-24, з якої випливає, що бомбардувальник не порушував кордон Туреччини.

В Анкарі між тим стверджують, що винищувач був атакований після того, як порушив повітряний простір країни. Турецька влада відзначають, що пілотові було зроблено 10 попереджень.

Leave a Reply