Путін звинуватив Туреччину в бажанні поставити НАТО на службу ІД

Новини

vybuhaaccbПрезидент Росії Володимир Путін висловив думку, що Туреччина, звертаючись до партнерів по НАТО для обговорення загибелі російського літака Су-24, хоче поставити Північноатлантичний альянс на службу забороненої в РФ екстремістської організації «Ісламська держава» (ІД, ІДІЛ). Про це глава держави заявив на зустрічі з королем Йорданії Абдаллою II в Сочі. Пряму трансляцію переговорів вів телеканал Russia Today.

«Замість того щоб негайно налагодити з нами необхідний контакт, наскільки нам відомо, турецька сторона звернулася до своїх партнерів по НАТО для обговорення цього інциденту. Начебто це ми збили турецький літак, а не вони наш. Вони що, хочуть поставити НАТО на службу ІДІЛ? »- Сказав російський лідер.

Він зауважив, що ІГД отримує «десятки, сотні, може мільярди доларів» за рахунок торгівлі нафтою. «Ми уважно проаналізуємо все, що трапилося», – підкреслив глава держави.

Раніше у вівторок в НАТО повідомили, що альянс скликає екстрену нараду у зв’язку з даним інцидентом. Засідання на рівні послів у Брюсселі розпочнеться о 17:00 за місцевим часом (19:00 за московським).

Коментуючи падіння російського бомбардувальника, Путін підтвердив, що літак був знищений турецьким винищувачем F-16, що випустив ракету «повітря-повітря». «Звичайно, наші військові ведуть героїчну боротьбу з терором. Але сьогоднішня втрата пов’язана з ударом, який нам завдали в спину посібники терористів. По-іншому я не можу кваліфікувати те, що сталося », – зазначив президент Росії.

Російський очільник додав, що інцидент зі збитим Су-24 буде мати серйозні наслідки для відносин між Москвою та Анкарою. «Ми ніколи не потерпимо, щоб відбувалися такі злочини, як сьогодні», – резюмував Путін.

Leave a Reply