Путін поскаржився на відсутність вибачень від Туреччини за збитий літак

Новини

pupu038fcПрезидент Росії Володимир Путін повідомив, що турецька влада досі не вибачилася за інцидент з російським бомбардувальником Су-24, збитим винищувачами ВПС Туреччини 24 листопада. Про це глава держави сказав у четвер, 26 листопада, на церемонії вручення вірчих грамот послами іноземних держав.

«Досі ми не чуємо ні виразних вибачень з вищого військово-політичного рівня Туреччині, ні пропозицій з відшкодування шкоди і збитків, ні обіцянки покарати злочинців за вчинений злочин», – зазначив російський лідер. Він також додав, що «складається враження, що турецьке керівництво свідомо заганяє російсько-турецькі відносини в безвихідь».

Крім того, Путін в черговий раз назвав дії Туреччини відносно російського літака «зрадницьким ударом у спину», однак підкреслив, що не вважає ситуацію, що склалася «абсолютно незрозумілою».

25 листопада міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що його турецький колега Мевлют Чавушоглу в телефонній розмові з ним висловив співчуття у зв’язку з падінням бомбардувальника Су-24 і пояснив, що диспетчери не знали про його національну приналежність. Лавров, коментуючи розмову, зазначив, що пояснень турецької сторони чекали ще напередодні, «але краще пізно, ніж ніколи».

Російський фронтовий бомбардувальник Су-24 зі складу російської авіагрупи в Сирії був збитий турецькими винищувачами F-16 24 листопада. Літак звалився на півночі Сирії біля кордону з Туреччиною, командир екіпажу загинув, штурман був врятований. Російське керівництво заявило протест і пообіцяло серйозні наслідки для російсько-турецьких відносин.

В Анкарі між тим стверджують, що літак був атакований після того, як порушив повітряний простір країни. Турецька влада відзначають, що пілотові нібито було зроблено 10 попереджень.

Leave a Reply