Південна Корея почала поставки винищувачів FA-50 для Філіппін

Новини

fa218a3Республіка Корея почала поставки винищувачів FA-50 для ВПС Філіппін. Про це повідомляє видання The Korea Herald з посиланням на заяву представника компанії Korea Aerospace Industries (KAI), що є виробником цих машин.

«Сьогодні (27 листопада – ред.) в першій половині дня літаки піднялися в повітря з території провінції Кенсан-Намдо. Їм належить подолати дві з половиною тисячі кілометрів до прибуття на філіппінську авіабазу Кларк », – цитує його видання. Представник KAI також додав, що винищувачі приземляться в Філіппінах після півночі в суботу 28 листопада.

За інформацією The Korea Herald, KAI вже отримала близько 133 замовлень на поставку FA-50 в Індонезію, Туреччину, Перу, Ірак і Таїланд. Сукупна сума угод оцінюється в більш ніж три мільярди доларів.

Філіппіни вели переговори з KAI про постачання нових бойових літаків з 2012 року. У січні 2013 року президент країни Бенігно Акіно оголосив, що для ВПС Філіппін будуть закуплені 12 винищувачів FA-50. Купівля південнокорейських винищувачів є для Філіппін основним пріоритетом, відзначається на сторінці http://www.cupol.lviv.ua/index.php?&id=28&backPID=15&tt_news=108024&cHash=ab729caa03, оскільки ВПС країни поки не мають у своєму складі інших бойових літаків.

Легкий винищувач FA-50 створений на базі навчально-бойового двомісного літака T-50 Golden Eagle. Його максимальна швидкість досягає 1,6 тисячі кілометрів на годину, а дальність польоту – 1,9 тисячі кілометрів. Винищувач оснащений системою зв’язку стандарту Link 16, імпульсно-доплеровским радаром EL / M-2032, приладами нічного бачення, а також системою попередження про опромінення. FA-50 озброєний гарматою калібру 20 міліметрів і може нести підвісне озброєння масою до 4,5 тонн.

Leave a Reply