pente4eef

Пентагон поскаржився на Росію, яка заважає домінувати

Аналітика

Військові США побачили в діях Росії на Близькому Сході перешкоду. Про це в своїй доповіді заявив глава Центрального командування збройних сил країни Джозеф Вотел.

«Зростання числа російських зенітно-ракетних комплексів в регіоні загрожує нашій можливості домінувати в повітряному просторі», – вважає він. За його словами, необхідно боротися з Росією за вплив на Близькому Сході.

pente4eef

У документі говориться, що російська присутність в Сирії зробило Москву одним з основних гравців в регіоні на тривалий термін. Кремль же використовує сирійський конфлікт для випробування своїх систем озброєння і не враховує збиток від операцій, що проводяться, як і втрати серед цивільного населення країни, вважають в Пентагоні.

Також по темі: Трамп назвав ганьбою дії Росії в Сирії

У грудні минулого року була опублікована нова Стратегія національної безпеки США. У ній позначені головні загрози інтересам Вашингтона. На першому місці опинилися «ревізіоністські держави, які хочуть створити світ, не обов’язково відповідний американським інтересам і цінностям».

Влітку 2015 року Об’єднаний комітет начальників штабів Пентагону випустив національну військову стратегію, в якій «ревізіоністськими державами» були названі Росія, Китай, Іран і Північна Корея.