ВПС Австралії продемонстрували публіці старі літаки

11/03/2009

Одні із найстаріших літаків Королівських ВПС Австралії - військово-транспортний DHC-4 Caribou і тактичний бомбардувальник F-111C - продемонстрували публіці на святковому авіашоу в Мельбурні, повідомляє The Australian. Разом з "ветеранами" військово-повітряних сил австралійці змогли побачити в небі сучасніші зразки бойової авіації - винищувач F/A-18 Hornet і транспортник C-130H Hercules. Як уточнює видання, це був один з останніх шансів побачити у дії австралійські DHC-4 Caribou, оскільки військове відомство прийняло рішення зняти ці літаки з озброєння. За словами міністра оборони Джоела Фітцгіббона, багатьох пілотів ВПС країни засмучує той факт, що експлуатація DHC-4 буде припинена. Але обслуговування літаків, які почали використовувати ще в 1964 році, обходиться дуже дорого. Тактичний бомбардувальник дальнього радіусу дії F-111C австралійські військові мають намір ще раз показати публіці в п'ятницю 13 березня. Демонстрація літака пройде в рамках авіаційної виставки Avalon-2009, що відкрилася 10 березня в місті Джілонг, яке знаходиться недалеко від Мельбурну. У 2010 році експлуатація машини, що поступила на озброєння австралійської авіації в 1973 році, також буде припинена. Окрім цього, як уточнює видання, в 2014 році ВПС країни планують заміну F/A-18F Super Hornet на новітні багатоцільові винищувачі п'ятого покоління F-35.

Військово-транспортний літак короткого зльоту і посадки DHC-4 Caribou був розроблений канадською компанією De Havilland в 1950-х роках. У різних модифікаціях він поставлявся більш як двадцятьом країнам, проте найбільшими парками цих машин володіли ВПС США і Австралії.На борту літака можна перевозити до 32 пасажирів або два позашляховики. Під час війни у В'єтнамі американці застосовували його на непристосованій місцевості, де не могли приземлитися більш габаритні транспортники.

Тактичний бомбардувальник F-111, який поставлявся Австралії в експортній модифікації F-111C, був розроблений компанією General Dynamics в 1960 році. Літаки застосовувалися американцями в бойових діях у В'єтнамі, авіаударі по Лівії в квітні 1986 року і операції "Буря в пустелі" в 1991 році. У 1996 році ВПС США також відмовилися від їхнього використання.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини