Thales відмовила у фінансовій підтримці проекту A400M

05/03/2009

Міжнародна промислова група Thales не надаватиме фінансову підтримку компанії Airbus Military для покриття витрат в проекті першого європейського військово-транспортного літака A400M. Про це, як повідомляє DefPro, заявив в інтерв'ю агентству Reuters виконавчий директор корпорації Деніс Ранк. Проект європейського концерну EADS по створенню літака A400M, яким займається підрозділ Airbus Military, опинився в складній ситуації через технічні проблеми, що призвели до істотного зростання вартості літака і затримки з його постачаннями. Деякі з них, як уточнює видання, пов'язані з навігаційним устаткуванням і системами управління польотом виробництва Thales.Проте, корпорація не має наміру вкладати додаткові кошти, щоб вирішити ці проблеми. Деніс Ранк повідомив, що EADS отримав значні кошти від замовників літака на його розвиток і виробництво, проте іншим учасникам проекту, в числі яких була і Thales, з цих грошей нічого не дісталося.

Фінансування A400M здійснювалося за схемою,нетрадиційною для проектів військового призначення і, скоріше, було ближче до цивільного проекту, в якому субконтрактори беруть на себе фінансові ризики. Оборонні програми зазвичай фінансуються урядами зацікавлених держав. Причому, матеріальну підтримку отримує не тільки головний підрядчик, але і решта учасників.

Згідно з даними французького сенату, де недавно була обнародувана доповідь щодо ситуації з проектом європейського військово-транспортного літака, на розвиток проекту EADS отримав близько 5 мільярдів євро. Але, як заявив Ранк, з цих грошей Thales нічого не отримала, оскільки всі кошти європейський концерн залишив собі.

У квітні 2009 року, як уточнює джерело, затримка першого польоту A400M перевищить 14 місяців. Через це країни-замовники, що беруть участь у фінансуванні проекту, мають право зажадати у EADS повернути їх гроші. Це може бути зроблено як колективно, так і в індивідуальному порядку.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини