Франція закликала об'єднати зусилля європейської оборонки

03/03/2009

Військово-транспортний літак A400MМіністр оборони Франції Ерве Морен закликав європейських членів НАТО об'єднати свої зусилля у сфері оборонної промисловості, щоб краще протистояти тиску з боку американських виробників, повідомляє Defense News. Цю заяву глава військового відомства зробив 2 березня в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (The Center for Strategic and International Studies) у Вашингтоні, де обговорювалося питання відносин США, НАТО і Євросоюзу.

Як приклад Морен навів оборонні підприємства Франції, Італії і Польщі, які працюють над схожими проектами і могли б займатися їх реалізацією спільно. Виробники інших країн також нерідко працюють над схожими технологіями і дослідженнями в оборонній сфері, і ці зусилля можна було б об'єднати.

В іншому випадку, на думку Морена, "європейці можуть повністю опинитися в руках американської військової промисловості", оскільки поки що відносини між США і європейськими членами НАТО в цьому плані не можна назвати рівноправними. Проте, міністр оборони Франції не виключив, що кожен європейський член альянсу повинен мати власні оборонні проекти, які б додавали значущості окремо взятій державі як члену НАТО.

Ерве Морен також підкреслив, що світова економічна криза автоматично не спричинить зниження військових бюджетів. Зокрема, за його словами, витрати Франції на військову продукцію в 2009 році були збільшені на 20 відсотків.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини