Внук Черчіля закликав Лондон підвищити військові витрати заради впливу в світі

02/03/2009

Комп'ютерна модель авіаносця "Куїн Елізабет"У Великобританії оприлюднена доповідь Національної оборонної асоціації (UK National Defence Association, UKNDA), присвячена необхідності підвищення оборонних витрат. На думку президента цієї організації Вінстона Черчіля, що виступив з передмовою до неї, якщо витрати залишаться на колишньому рівні, країна "більше не гратиме значної ролі на світовій арені", повідомляє The Telegraph.

Окрім цього, як вважає внук колишнього прем'єр-міністра Великобританії, парламентарій і журналіст, у такому разі в міжнародних справах Лондон більше не зможе захищати свої "широкі інтереси". За підрахунками UKNDA, для повноцінної модернізації армії необхідно щорічно додатково інвестувати в ці потреби не менше 20 мільярдів доларів (15 мільярдів британських фунтів).

На думку авторів дослідження, в найближчому майбутньому під загрозою можуть опинитися програми зі створення авіаносців "Куїн Елізабет" і "Прінс оф Уельс", кожний з яких коштує майже 3 мільярди доларів, придбання багатоцільових винищувачів F-35, які коштуватимуть Лондону майже 50 мільярдів доларів, а також оновлення балістичних ракет морського базування Trident. У неї планується вкласти близько 60-100 мільярдів доларів протягом 30 років.

Автори доповіді відзначають дисбаланс між нинішніми військовими витратами і зовнішньою політикою Великобританії, а також участю військового контингенту країни в поточних військових конфліктах. На їх думку, якщо фінансування армії протягом п'яти років залишатиметься тим самим, за своєю військовою потужністю Великобританія може зайняти місце серед держав "другого плану", відставши від таких країн, як Японія та Індія.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини