ВМС Сінгапуру завершили морські випробування беспілотника ScanEagle

02/03/2009

Випробування БПЛА ScanEagleВійськово-морські сили Сінгапуру завершили морські випробування безпілотного літального апарату ScanEagle спільного виробництва компаній Boeing і Insitu, повідомляє DefPro. Випробування ScanEagle проходили на борту одного з кораблів ВМС країни. Беспілотник був запущений з вертолітного майданчика в денних і нічних умовах. У першому випадку він використовував для ведення спостереження електрооптичну камеру, а в другому - інфрачервону.

За оцінками сінгапурських військових, беспілотник успішно продемонстрував можливості зльоту і посадки на палубі бойового корабля, а також підтвердив можливості технічної інтеграції його пристроїв з системами фрегата. Як уточнює видання, учасникам випробувань вдалося добитися позитивних результатів у всіх тестах, що планувалися, подробиці яких не повідомляються.

Морський варіант ScanEagle був наданий для проведення випробувань ВМС Сінгапуру австралійським підрозділом американської авіабудівної корпорації Boeing Defence Australia. На сьогодні ці безпілотники, що поступили на озброєння ВМС США в 2005 році, також використовуються австралійськими військовими. У 2008 році військове відомство Канади висловило бажання узяти в оренду партію ScanEagle для використання в Афганістані.

БПЛА ScanEagle належать до класу дронів дальнього радіусу дії і можуть знаходитися у повітрі понад 20 годин в денних і нічних умовах. За даними виробника, він відзначається малопомітністю та економічністю, а також не потребує злітної смуги, що робить можливим його використання на бортах кораблів і на непристосованій місцевості.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини