У Флоріді шукають хімічну зброю часів другої світової війни

10/01/2009

Узбережна територія міста ЕнглвудУпродовж найближчих двох тижнів інженери американської армії займатимуться пошуком залишків бойових отруйних речовин часів другої світової війни у штаті Флоріда, повідомляє Military.com. Регіон, в якому сьогодні знаходяться населені пункти, в 1940 роки використовувався військовими для випробувань хімічної зброї.

У вівторок, як повідомляє інтернет-видання, близько 350 жителів невеликого містечка Енглвуд у Флоріді зібралися в місцевому громадському клубі, щоб почути від представника військового відомства США пояснення з приводу причин проведення пошукових робіт в регіоні. Багато хто з них не був обізнаний про те, що більш півстоліття жили на території колишнього полігону, де можуть знаходитися отруйні речовини, і були украй обурені цим фактом.

Згідно з інформацією Пентагону, з 1943 по 1947 рік близько 2100 акрів землі в цьому регіоні Флоріди використовувалися військовими як випробувальний полігон. На його території проводилися навчання із захисту від зброї масового ураження. Для цього, зокрема, використовувалися іприт, а також люїзит - смертельно небезпечна отруйна речовина шкірно-наривної дії. Тут же знаходилися сховища хімічних боєприпасів.

У 1950 роки, як стверджують військові, інформація про навчання, що проводилися в регіоні, була розсекречена. А в 1950-1960 роках тут розпочалося будівництво населених пунктів. Тепер на території колишнього полігону знаходяться міста Азалія і Енглвуд.

Нинішні резиденти серйозно побоюються, що отруйні речовини часів другої світової війни можуть бути загрозою для здоров'я. За словами деяких з них, в 1960 роки в регіоні дійсно був помічений незвичайний сплеск ракових захворювань. Проте прямих доказів того, що це пов'язано з випробуваннями бойових отруйних речовин нема.

Представники військового відомства США повідомили місцевих мешканців, що інженери проведуть аналіз грунту і води в регіоні. Якщо залишки отруйних речовин будуть виявлені, роботи на території колишнього полігону будуть продовжені.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини