Китайський "могутній дракон" може захопити небо в найближче десятиліття

01/08/2013

Могутній орелПерспектива розвитку авіаційної складової збройних сил Китаю, дозволяє заявити про можливу загрозу для ВПС США і Росії. На сьогодні влада Китаю приділяє колосальну увагу розвитку авіації і зокрема створенню перспективні винищувачі і модернізації тих, що є.
 
Останні успіхи у сфері проектування і виробництва літаків п'ятого покоління Chengdu J-20 "Могутній орел" і Shenyang J-31 «Кречет» демонструють правильність вибраного підходу.
 
Випробування в Китаї винищувачів J-20 і J-31 викликали надзвичайно великий інтерес за кордоном. Якщо судити по їх зовнішньому вигляду, вони є винищувачами 5-го покоління: перший – як би аналог F-22, другий – F-35. Як стало відомо, що Китай планує закупівлю близько 570 літаків Chengdu J-20 і близько 1000 літаків типу Shenyang J-31.
 
При цьому добре відомо, що китайські двигуни навіть 4-му поколінню не цілком відповідають, є також великі сумніви, що всім параметрам машин 5-го покоління відповідає китайська авіоніка.
 
Отже, перспективи двох цих літаків не зовсім ясні. З іншого боку, враховуючи описаний вище невеселий американський досвід, Китаю може виявитися цілком достатньо кількох тисяч машин 4-го покоління (років через 8-10 у нього буде саме стільки). З цією кількістю винищувачів його ВПС вийдуть на перше місце у світі. У США виробництво F/A-18E/F (що вже майже закінчилося) і, тим більше F-35 не покриває списання F-15, F-16 і ранніх модифікацій F/А-18.
 
В даний момент побудовані по 27 F-35А і В, 5 F-35С, проте оперативної готовності вони досягнуть не раніше, ніж через 3-4 роки. Правда, цей літак надійніший, ніж F-22: поки не був втрачений жоден F-35, а «Репторів» розбилося вже 4, але останній і експлуатувався набагато інтенсивніше. Найголовніше ж полягає в непомірно високій ціні F-35. У результаті в морській авіації США вже явно замислюються над тим, щоб взагалі відмовитися від F-35 на користь випробуваного F/A-18E/F і бойового безпілотника Х-47В.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини