У Японії буде створений корпус морської піхоти для захисту видалених островів

01/08/2013

Японська арміяПравляча ліберально-демократична партія Японії (ЛДПЯ) ухвалила рішення про масштабне переозброєння сухопутних і військово-морських сил. Реформа буде спрямована на створення корпусу морської піхоти, підвищення ефективності системи ППО і ПРО, а також оснащення армії і флоту сучасним озброєнням для нанесення ударів по морських базах супротивника.
 
Міністерство оборони Японії заявило, що розглядатиме питання придбання безпілотних літаків-розвідників, створення військ морської піхоти для захисту видалених островів, зокрема, спірних з Росією і Китаєм, а також наростити можливості по перекиданню військ на ці острови.
 
Основними ідеологами масштабного переозброєння Японії можна назвати екс-міністрів ЛДПЯ Сігеру Ісіба і Гена Накатані. Вони запропонували сформований проект реформи переозброєння, який був затверджений і відправлений уряду на розгляд. "Встановлені після війни обмеження, які стосуються розміру японських збройних сил, вже давно застаріли", — заявив Сігеру Ісіба.
 
Дійсно, японські сили самооборони проводять активний розвиток, оскільки на сьогодні Японія займає п'яте місце на планеті за витратами на військову промисловість. Країна щороку витрачає близько 44 мільярдів доларів на озброєння, проте не може займатися виробництвом і закупівлею крилатих ракет різного ступеня дальності і стратегічних бомбардувальників, здатних завдавати масштабного удару.
 
"Настав час, коли Японія отримала повне право сформувати повноцінну армію. Проте спочатку необхідно ввести поправку в конституцію країни і позбавитися назви "війська самооборони". Японський народ не може назавжди відмовитися від ведення військових дій для вирішення конфліктів з іншими країнами", — висловився Сигеру Ісиба.
 
Якщо зміни в конституції набудуть чинності, японська армія зможе завдавати повномасштабного авіаційного удару по військових базах супротивника, а також підвищиться ефективність дії військ протиракетної оборони у зв'язку із загостреністю обстановки на Корейському півострові. Крім цього, в Японії будуть створені підрозділи морської піхоти, які зможуть обороняти віддалені японські острови в Тихому океані, як це було в Другій світовій війні. Тоді, нагадаємо, японці воювали з нинішнім своїм найближчим союзником — США.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини