ФРН відправить до Афганістану чотири літаки AWACS

03/07/2009

Літак AWACSНа останньому засіданні перед літніми канікулами німецький бундестаг схвалив відправку до Афганістану чотирьох літаків дальнього виявлення радіолокації AWACS, повідомляє видання RP-online.

За відправку проголосував 461 депутата, 81 - проти і ще 15 стрималися. Наголошується, що AWACS займуться координуванням військового і частково цивільного повітряного трафіку над Афганістаном.

Крім того, літаки надаватимуть підтримку військам ISAF в проведенні авіаційних рейдів проти талібів. Для обслуговування AWACS до Афганістану відправляться 300 німецьких військовослужбовців.

AWACS можуть виявляти і визначати координати повітряних і наземних цілей на видаленні в 400 кілометрів. Радар стежить за територією площею 312 тисяч квадратних кілометрів, що майже рівно площі Німеччини. Екіпаж складається з 17 чоловік.

Як повідомляє телеканал ARD, літаки AWACS знаходяться у розпорядженні НАТО, проте питання про їх відправку до Афганістану повинне було вирішити німецький парламент, оскільки біля третини членів екіпажів є громадянами Німеччини.

Загальна чисельність німецького контингенту ISAF буде збільшена з 3700 чоловік до 4500. Термін дії мандата німецьких військ в Афганістані продовжений до 13 грудня. Проти відправки літаків і продовження мандата голосували "Ліві", які вважають, що це приведе до ескалації конфлікту.

Нагадаємо, що за даними соціологічного опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки Forsa, 61 відсоток громадян Німеччини висловлюються за швидке виведення військ з Афганістану. З свого боку, міністр оборони Франц Йозеф Юнг заявив, що німецький контингент залишиться в Афганістані до 2020 року.

Більше того, Юнг висловився за те, щоб німецькі військовослужбовці активніше використовували зброю в наступальних цілях. В даний час, як відзначає видання Bild, із-за бюрократичних обмежень солдати в Афганістані не можуть належним чином захищатися.

Зокрема, згідно докладної інструкції на семи сторінках, яку зобов'язаний вивчити кожен військовослужбовець, що відправляється до Афганістану, навіть після того, як вони піддалися нападу, солдатам заборонено стріляти "в тікаючих людей" навіть якщо це бойовики.

Іншими словами, як відзначає Bild, німецькі солдати, зайняті боротьбою з терористами в Афганістані, мають менше прав, ніж звичайний поліцейський в маленькому німецькому містечку, яке, щоб перешкодити злочинцю сховатися, може стріляти по ногах. Очікується, що найближчим часом інструкція будуть переглянута.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини