Військові секрети США продали на ринку в Африці за 40 доларів

03/07/2009

Суднобудівельна верф Northrop GrummanСтуденти з Канади купили в западноафріканській державі Гана за 40 доларів комп'ютерний жорсткий диск, що містив конфіденційну інформацію про контракти американської оборонної корпорації Northrop Grumman, повідомляє Defense News. Майбутні журналісти з Університету Британської Колумбії робили в Африці телевізійний репортаж, і придбали вінчестер на звичайному відкритому ринку.

Як уточнює видання, жорсткий диск, швидше за все, належав Northrop Grumman або одному із співробітників корпорації. На ньому була записана інформація про численні оборонні контракти, реалізація частини з яких вже завершена, а деякі з них поки що не закінчені.

Диск також містив дані про спроби Northrop Grumman виграти контракт Адміністрації транспортної безпеки США (The Transportation Security Administration) у області управління персоналом. Проте переможцем в ньому став конкурент - корпорація Lockheed Martin.

Представник Northrop Grumman,  що прокоментував цей інцидент, заявив, що жорсткий диск з конфіденційними даними міг бути вкрадений. Як повідомили в Університеті Британської Колумбії, розслідуванням цієї події займеться ФБР.

Відзначимо, що Northrop Grumman є однією з найбільших американських корпорацій, що займаються виробництвом продукції військового призначення. У 2008 році, за даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (Stockholm International Peace Research Institute, SIPRI), її доходи склали близько 25 мільярдів доларів. Це четвертий показник в світі після Boeing, BAE Systems і Lockheed Martin.

Корпорація відома як розробник проекту винищувача п'ятого покоління, який був знехтуваний Пентагоном. Проте, Northrop Grumman проводить ті, що комплектують для аналогічного літака F-22 розробки Lockheed Martin. Корпорація також розробила знаменитий американський стратегічний бомбардувальник B-2 Spirit, ряд бойових кораблів, включаючи новітні авіаносці ВМС США.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини