Ізраїль готовий купити винищувачі F-22 у разі дозволу експорту

03/07/2009

Винищувач F-22 RaptorВійськово-повітряні сили Ізраїлю розглянуть можливість закупівлі винищувачів п'ятого покоління F-22 Raptor в тому випадку, якщо його експорт буде дозволений Конгресом США. Про це, як повідомляє The Jerusalem Post, заявило неназване джерело у військовому відомстві країни. За словами співрозмовника видання, рішення Ізраїлю залежатиме від вартості літаків, їх доступності і термінів постачань.

В даний час ізраїльтяни ведуть переговори з США про можливу закупівлю інших багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-35 Lightning II. Обидва ці літаки розроблені і проводяться корпорацією Lockheed Martin, але експорт F-35 при цьому не заборонений. Проте, ізраїльські військові віддають перевагу F-22, оскільки ця машина здатна літати на великих висотах і нести більше озброєння.

Переговори між США і Ізраїлем з приводу покупки винищувачів F-35 поки проходять не зовсім успішно. Потенційного покупця не влаштовує вартість літаків і незгода виробника на їх доопрацювання з використанням комплектуючих ізраїльського виробництва.

Разом з тим, згідно з останніми повідомленнями, попередня угода з останнього питання вже досягнута. Ізраїлю, як раніше затверджували місцеві ЗМІ, також вдалося добитися дозволу на те, щоб технічне обслуговування F-35 було покладено на національну армію, а не виробника.

Відзначимо, що в даний час американське керівництво розглядає можливість зняття заборони на експорт винищувачів F-22. Крім Ізраїлю, на їх закупівлю претендує Японія, яка прагне наростити свій військовий потенціал для захисту від ракетних загроз КНДР. Проте в цьому випадку Токіо доведеться сплатити розробку експортної модифікації літака, а його вартість значно перевищить ціну базового варіанту.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини