Американці стежитимуть за крилатими ракетами з аеростатів

02/07/2009

Аеростат типу JLENSУ серпні 2009 року армія США має намір почати льотні випробування аеростата, який планується використовувати для виявлення, супроводу і перехоплення крилатих ракет, повідомляє Fox News. Його називають найбільшим літальним апаратом, який коли-небудь використовувався американськими військовими в бойових операціях.

Нова система озброєння розробляється в рамках програми Joint Land Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensor System (JLENS) компанією Raytheon. У грудні 2004 року вона одержала відповідний контракт армії США, вартість якого складає близько 1,4 мільярдів доларів.

Найближчим часом Raytheon планує поставити військовим дві системи JLENS, які складаються з 74-метрових аеростатів, устаткування, радіолокації, мобільних стоянок і комунікаційних засобів. У грудні 2009 року і травні 2010, за словами представника компанії-виробника, на них буде встановлене устаткування, радіолокації.

Аеростат працюватиме на висоті близько трьох кілометрів, забезпечуючи виявлення і супровід крилатих ракет в радіусі до 200 кілометрів на всіх напрямах. Система зможе знаходитися в повітрі до 30 діб, після чого її необхідно буде опустити на землю для восьмигодинного технічного обслуговування.

Як уточнює джерело, в даний час для виявлення і супроводу крилатих ракет американці використовують звичайні літаки, оснащені устаткуванням, радіолокації, а також наземні системи. Останні не можуть виявляти пуски ракет за лінією горизонту і чутливі до природних перешкод, таким як гори. У теж час виконання таких завдань за допомогою літаків вимагає великих витрат і зусиль.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини