Британські авіаносці подорожчали на чверть за півроку

02/07/2009

Авіаносець проекту CVFБудівництво перспективних британських авіаносців обійдеться військовому відомству країни на 25 відсотків дорожче, ніж планувалося в кінці 2008 року. Як повідомляє Defense News, відповідна інформація з індустріальних кругів Великобританії потрапила в розпорядження журналістів телекомпанії ВВС News. За їх даними, вартість створення кораблів збільшилася приблизно на 1,65 мільярдів фунтів і на сьогодні складає близько 5 мільярдів фунтів.

Як уточнює видання, зростання вартості найбільших авіаносців в історії британського флоту спричинило рішення уряду відкласти введення в дію цих кораблів на два роки. Це пов'язано з тим, що міністерство оборони Великобританії було змушене скоротити витрати, щоб компенсувати дефіцит бюджету. Військові також обгрунтували рішення тим, що до цього часу Лондон повинен одержати нові винищувачі п'ятого покоління F-35 у палубній модифікації.

Окрім цього, за даними британських журналістів, на вартість створення кораблів вплинули інші чинники, включаючи інфляцію, зміни в дизайні авіаносців. В даний час планується, що перший авіаносець нового покоління ВМС Великобританії повинні одержати в 2015, а другий - в 2018 році.

Відзначимо, що авіаносці "Куїн Елізабет" і "Прінс оф Веллс" проекту CVF повинні були увійти до бойового складу британського флоту в 2014 і 2016 роках відповідно, а будівництво першого з них планувалося почати в 2008 році. У реалізації програми беруть участь компанії BAE Systems, Babcock International, Thales і VT Group.

Згідно з планами розробників, авіаносці матимуть водотоннажність близько 65000 тонн, довжину - 275 метрів і ширину - 70 метрів. CVF будуть оснащені газотурбінною силовою установкою і допоміжними дизелями. Кораблі зможуть розвивати швидкість більше 25 вузлів і здійснювати переходи на дальність до 18,5 тисяч кілометрів.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини