Пентагон оголосив про створення Кібернетичного командування

24/06/2009

Штаб-квартира Агентства національної безпеки СШАМіністр оборони США Роберт Гейтс у вівторок, 23 червня, підписав наказ про створення в рамках Пентагону Кібернетичного командування - структури, відповідальної за безпеку військових інформаційних мереж. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на офіційного представника міноборони США Брайана Уїтмана (Bryan Whitman).

За даними AFP, очікується, що нове відомство, яке буде підзвітне Стратегічному командуванню США, розпочне роботу вже в жовтні 2009 року. До жовтня 2010 року його штат і структура повинні бути сформовані остаточно.

Найбільш вірогідним кандидатом на пост керівника Кібернетичного командування, за відомостями AFP, є глава Агентства національної безпеки США (АНБ) генерал-лейтенант Кейт Александер (Keith Alexander). Передбачається, що штаб-квартира командування буде розташована на території військової бази Форт-МЗС, штат Меріленд, де знаходиться керівництво АНБ.

Очікується, що до функцій Кібернетичного командування увійде не тільки захист військових комп'ютерних мереж, але і проведення самостійних хакреських атак на інформаційні мережі супротивників.

У 2008 році що займав тоді пост президента США Джордж Буш і Конгрес США розпорядилися про відкриття в рамках Пентагону секретного проекту "Манхеттен" (Manhattan Project), метою якого було створення нових засобів і методів ведення наступальних і оборонних операцій в інформаційних мережах.

Приблизно тоді ж в ЗМІ стала з'являтися інформація про скандали, пов'язані з проникненням хакерів в комп'ютерні мережі Пентагону. Основними винуватцями атак називалися Китай і Росія.

Одним з найбільших інцидентів, про який в квітні 2009 року написало видання The Wall Street Journal, стало розкрадання декількох терабайт даних про багатоцільовий винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління, що розробляється в США F-35 Lightning II. Вартість проекту бойового літака складає близько 300 мільярдів доларів. Передбачається, що дані були викрадені з серверів компаній-підрядчиків.

Рішенню про створення військової структури, відповідальної за кібернетичний захист, передувала установа аналогічного по своїх функціях відділу в адміністрації Білого дому. Про формування цієї структури в травні 2009 року заявив президент США Барак Обама.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини