Наліт беспілотників Predator сягнув півмільйона годин

24/02/2009

Безпілотник MQ-1B PredatorЗагальний наліт безпілотних літальних апаратів типу Predator, що знаходяться на озброєнні американської армії, досяг півмільйону годин, повідомляє офіційний сайт командування матеріально-технічного забезпечення ВПС США (Air Force Materiel Command). У червні 2007 року, за підрахунками військових, цей показник склав 250 тисяч годин за 12 років експлуатації, проте за 1 рік і 8 місяців американський беспілотник налітав таку ж кількість годин.

Як уточнює джерело, ювілейний політ БПЛА типу Predator відбувся в Іраку і був виконаний військовослужбовцями 15-ї розвідувальної ескадрильї. На озброєнні цієї частини знаходиться 28 відсотків безпілотних літальних апаратів MQ-1B Predator, наявних в арсеналі американської армії. За рахунок їх використання військовослужбовці можуть патрулювати задані регіони в цілодобовому режимі.

В даний час, за даними військових, тільки на території Іраку і Афганістану одночасно використовується більше тридцяти безпілотних літальних апаратів MQ-1B Predator. Їх польоти продовжуються цілодобово. Окрім цього, БПЛА можуть бути озброєні самонавідними ракетами класу "повітря-земля" AGM-114 Hellfire, здатними уражати цілі на відстані до восьми кілометрів.

Останнім часом почастішали випадки аварій цих безпілотних літальних апаратів. За даними The Air Force Times, тільки за лютий 2009 року військові втратили два БПЛА. Останній такий інцидент відбувся 22 лютого в Іраку, а попередній - 8 лютого в Афганістані. За даними видання, найчастіше причиною аварій є втрата зв'язку і неможливість повернути апарат в місце базування за допомогою автопілота.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини