Ізраїль підтвердив продаж Росії застарілих безпілотників

23/06/2009

БПЛА Bird-Eye 400Ізраїль не планує продавати Росії найдовершеніші безпілотні літальні апарати, а договір про постачання БПЛА, який вже підписаний двома країнами, не спричинить витоків важливих технологій. Про це, як повідомляє The Jerusalem Post, заявило неназване джерело у військовому відомстві країни. Таким чином він прокоментував інформацію про те, що росіяни можуть використовувати БПЛА для вивчення технологій їх виробництва.

Співрозмовник видання відзначив, що ізраїльтяни були наперед обізнані про те, що Росії необхідні безпілотні літальні системи для вивчення їх технічних особливостей, хоча раніше про це офіційно не повідомлялося. "Ми несемо відповідальність за захист наших сучасних технологій", - підкреслив представник військового відомства країни.

Відзначимо, що вперше про плани із закупівлі ізраїльських безпілотних літальних систем повідомив в листопаді 2008 року заступник голови комітету Держдуми по обороні Михайло Бабич. Ця інформація неодноразово спростовувалася, проте пізніше була офіційно підтверджена російськими військовими і представниками структур, що займаються закупівлями оборонної продукції.

10 квітня 2009 року заступник міністра оборони Росії з озброєння Володимир Поповкін повідомив, що ізраїльські БПЛА використовуватимуться для відпрацювання принципів застосування такої техніки, а не для бойових дій. Раніше військові заявляли, що вітчизняні зразки поки що відстають від зарубіжних, хоча низка підприємств вже працюють над створенням сучасних БПЛА на користь російської армії.

Згідно останньої інформації, вартість партії з 12 безпілотників, які придбала Росія, складає 53 мільйони доларів. За даними ЗМІ, це БПЛА Bird-Eye 400, маса якого складає 5 кілограмів і радіус дії 10 кілометрів, I-View MK150 (160 кілограмів і 100 кілометрів), а також Searcher Mk II (426 кілограмів і 250 кілометрів). Виробником техніки є компанія Israel Aerospace Industries (IAI).

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини