США удвічі збільшили вартість розробки F-22 для Японії

23/09/2009

Літак F-22 RaptorВартість розробки експортної модифікації багатоцільового винищувача F-22 Raptor для Японії складе близько 2,3 мільярдів доларів. Про це, як повідомляє Reuters, мовиться в черговому листі, направленому в японське посольство американським Сенатом. Раніше Вашингтон прогнозував, що "японська" версія бойового літака п'ятого покоління коштуватиме приблизно в два рази менше - близько мільярда доларів.

Вперше орієнтовну вартість розробки експортного F-22 і партії літаків назвав в своєму листі японському послу у Вашингтоні в кінці травня глава комітету з асигнувань Сенату США Даніель Іное (Daniel Inouye), який виступає за дозвіл постачань цих літаків зарубіжним покупцям. Крім розробки, вартість сорока літаків, які хотіла б придбати Японія, складе ще приблизно 9,3 мільярдів доларів без урахування доставки, запасних частин і підготовки фахівців.

Інше, що озвучив нову ціну експортної версії літака, пояснив, що разовий внесок необхідний для його розробки і виробництва. Американський сенатор також відзначив, що, "не дивлячись на порівняно високу вартість", японська сторона повинна погодитися на ці умови. Як відзначає Reuters, в японському посольстві в США інформацію про це коментувати відмовилися, проте, за даними агентства, Токіо продовжує переговори про придбання F-22 з американською адміністрацією.

Нагадаємо, що днями представник Пентагону Марк Шакелфорд (Mark Shackelford) також заявив, що ВПВС США готові до створення експортного варіанту F-22 Raptor, якщо відповідне рішення буде схвалено Сенатом і Держдепартаментом. За його словами, постачання F-22 у такій модифікації не представлятимуть загрозу для військових секретів.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини