Ізраїль передав Колумбії модернізовані винищувачі Kfir

23/06/2009

Винищувач KfirКомпанія Israel Aerospace Industries (IAI) передала військовому відомству Колумбії першу партію модернізованих багатоцільових винищувачів Kfir ізраїльського виробництва, повідомляє DefPro. Церемонія за участю посла Колумбії в Ізраїлі, високопоставлених представників колумбійських ВПС і міністерства оборони Ізраїлю відбулася на одному з підприємств IAI.

Ізраїльська компанія отримала контракт на модернізацію 24 багатоцільових винищувачів Kfir для ВВС Колумбії в 2007 році. Його вартість, як раніше повідомляли ЗМІ, склала більше 200 мільйонів доларів.

Літаки отримали нові багатофункціональні РЛС ELTA, ізраїльські ракети Python 5 і Derby, а також інше вдосконалене електронне устаткування і озброєння. Колумбійці мають намір використовувати оновлені Kfir як заміну застарілих бойових машин.

ВПС Колумбії отримали перші багатоцільові винищувачі ізраїльського виробництва в кінці 1970-х років. Вони нерідко застосовувалися для боротьби з партизанськими формуваннями. При цьому в ході експлуатації було втрачено дві машини.

Відзначимо, що всього за більш, ніж тридцять років з моменту початку серійного виробництва з конвейєра зійшло більше 220 винищувачів Kfir. Крім Колумбії, вони поставлялися Еквадору і Шрі-Ланке. У 1980-і роки узяті в лізинг літаки використовувалися ВМС і морською піхотою США в учбових цілях. Сам Ізраїль відмовився від їх експлуатації в 1996 році.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини