США розраховують продати більше шести тисяч винищувачів F-35

23/06/2009

Винищувач F-35 Lightning IIВ даний час США і вісім інших партнерів Вашингтона за програмою Joint Strike Fighter планують купити більше трьох тисяч літаків F-35 Lightning II, проте їх продажі можна збільшити удвічі. Про це, як повідомляє DefPro, заявив одного з керівників програми бригадний генерал Девід Хейнц (David R. Heinz). На його думку, ринок нових винищувачів п'ятого покоління може зрости до шести тисяч і більше.

Хейнц, зокрема, повідомив, що переговори з США з приводу участі в програмі вже почали Ізраїль і Сінгапур. Окрім цього, обговорюються можливі перспективи постачань цих літаків Фінляндії, Іспанії, Південній Кореї і Японії. В даний час, крім США, учасниками проекту є Великобританія, Нідерланди, Італія, Канада, Туреччина, Австралія, Норвегія і Данія.

Як підкреслює видання, сьогодні корпорації Lockheed Martin, яка є виробником F-35, належить 31 відсоток світового ринку винищувачів. До 2020 року, на думку аналітиків американського агентства Teal, ця машина може фактично стати єдиним винищувачем західного виробництва на світовому ринку. Вона покликана виконати завдання, яке раніше належало F-16 - витіснити літаки інших виробників. За 35 років з конвейєра зійшло більше 4400 винищувачів F-16, включаючи 2200, поставлених зарубіжним покупцям.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини