Греція купить у Росії тисячу бойових машин піхоти БМП-3М

22/06/2009

БМП-3МПідготовка контракту між Росією і Грецією на закупівлю партії з однієї тисячі БМП-3М знаходиться у стадії завершення. Про це заявив РІА Новини заступник директора Федеральної служби з військово-технічної співпраці (ФСВТС) В'ячеслав Дзіркалн.

Раніше повідомлялося, що Греція має намір купити декілька сотень БМП-3М, проте, за словами співрозмовника агентства, йдеться про більшу партію машин в сухопутному і морському варіанті. За словами Дзіркална, переговори йдуть достатньо складно, оскільки грецька сторона висуває "дуже багато вимог".

Нагадаємо, що про операцію, яка планується, між Росією на постачання бойових машин піхоти повідомляв в жовтні 2008 року "Рособоронекспорт". За даними джерела, це були 420 нових БМП-3М. Разом з тим, як повідомив 22 червня "Інтерфакс" з посиланням на "Рособоронекспорт", заявок на збільшення партії БМП від Греції поки не поступало і як і раніше йдеться про постачання 420 машин.

Головною відмінністю нової БМП є комплекс активного захисту "Арена-Э" і навісний комплекс динамічного захисту. Машина також одержала новий дизельний двигун потужністю близько 650 кінських сил з ефективнішою системою охолоджування.

Як озброєння БМП-3М використовуються 100-міліметрові і 30-міліметрові гармати, 7,62-міліметровий кулемет, а також керовані ракети ЗУБК10-3. Вдосконалена в порівнянні з базовою модифікацією система управління вогнем дозволяє розпізнавати цілі і вести прицільну стрілянину на великих дальностях і швидкостях руху.

Відзначимо, що в даний час на озброєнні грецької армії вже стоїть аналогічна бронетехніка старіших модифікацій. Зокрема, сухопутними військами цієї країни використовуються близько 380 бойових машин піхоти БМП-1.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини