Росія купила дванадцять ізраїльських безпілотників

22/06/2009

БПЛА I-ViewРосійське Міноборони купило у Ізраїлю 12 безпілотних літальних апаратів на суму близько 53 мільйонів доларів. Про це повідомив РІА Новини заступник директора Федеральної служби з військово-технічній співпраці РФ В'ячеслав Дзіркалн. "Контрактом передбачається закупівля 12 літальних апаратів, дві важкі машини і 10 маленьких. БПЛА поки що не одержали, оскільки контракт був підписаний зовсім недавно", - повідомив співбесідник агентства.

19 травня генеральний директор компанії "Рособоронекспорт" Анатолій Ісайкін також підтвердив підписання контракту з Ізраїлем про закупівлю безпілотних літальних систем, не уточнивши подробиці операції. За його словами, цієї техніки недостатньо для озброєння російської армії. БПЛА, як раніше заявив представник Міноборони, використовуватимуться для відробітку принципів застосування такої техніки, а не для бойових дій.

7 квітня 2009 року газета "Комерсант" повідомила, що вартість БПЛА ізраїльського виробництва складе близько 50 мільйонів доларів, а половина суми вже перерахована постачальнику. За даними видання, йдеться про три системи ближньої і середньої дальності виробництва Israel Aerospace Industries (IAI). Це Bird-Eye 400, маса якого складає 5 кілограмів і радіус дії 10 кілометрів, I-View MK150 (160 кілограмів і 100 кілометрів), а також Searcher Mk II (426 кілограмів і 250 кілометрів).

Відзначимо, що вперше про закупівлю ізраїльських безпілотників повідомив в листопаді 2008 року заступник голови комітету Держдуми з оборони Михайло Бабич. Згодом дана інформація неодноразово спростовувалася.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини