Італійські ВПС купили шість учбових літаків M-346 Master

19/06/2009

Літак M-346 MasterКомпанія Alenia Aermacchi поставить військово-повітряним силам Італії шість учбово-тренувальних літаків M-346 Master. Інформацію про відповідний контракт, як повідомляє DefPro, виробник машин розповсюдив на авіасалоні в Ле-бурже. Угода також передбачає подальшу покупку ще дев'яти літаків.

Як підкреслює видання, ВПС Італії стануть першими в світі власниками однієї з кращих учбово-тренувальних машин, що дозволяють готувати льотчиків бойових літаків четвертого і п'ятого поколінь. Контракт також передбачає спільну роботу військових і компанії-виробника з підготовки кадрів і створення тренажерів для італійської армії і інших покупців учбових машин.

Військове відомство Італії раніше надавало підтримку національної компанії Alenia Aermacchi з просування цих літаків в тендері Об'єднаних Арабських Еміратів. У лютому 2009 року виробник повідомив, що ОАЕ підписали угоду, що оцінюється в 1,3 мільярдів євро, на придбання 48 літаків. В даний час йде підготовка до підписання відповідного контракту.

Можливість придбання італійських учбово-тренувальних літаків також розглядають інші країни. Це Сінгапур, Саудівська Аравія, Індонезія, Еквадор, Катар, Греція і Чилі.

M-346 Master був створений Alenia Aermacchi за участю ОКБ імені Яковлєва. Спочатку російські і італійські фахівці працювали над спільним проектом, проте через технічні розбіжності вирішили продовжити роботу над двома різними літаками. Alenia Aermacchi одержала конструкторську і технічну документацію на планер, створивши власну машину, а ОКБ імені Яковлєва розробило Як-130, який був вибраний як учбовий літак ВПС Росії.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини