Випробування "Булави" поновляться наприкінці липня 2009 року

19/06/2009

Запуск "Булави"Чергові випробування міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" відбудуться наприкінці липня, а всього в 2009 році планується чотири-п'ять запусків цієї ракети. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив 19 червня журналістам головком ВМФ Росії Володимир Висоцький.

Нагадаємо, що всього було проведено десять випробувальних запусків "Булави", хоча, за словами військових, лише один з них був визнаний повністю вдалим. Минулого разу нову ракету, яка повинна стати основним озброєнням атомних підводних човнів проекту 955/955A "Борея", випробовували в грудні 2008 року. Під час роботи третього ступеня відбувся збій, після чого була віддана команда про самоліквідацію ракети.

В кінці квітня 2009 року заступник міністра оборони Росії Володимир Поповкін заявив, що "Булаву" повернули на стендові випробування. За його словами, "необхідно приділити більше уваги технологічним процесам і додатково провести цілий ряд наземних випробувань ракети для підвищення надійності".

На початку червня віце-прем'єр Росії Сергій Іванов, що займається оборонно-промисловим комплексом, повідомив журналістів, що причиною минулих невдалих випробувань став технологічний брак. Він відзначив, що в створенні ракети беруть участь більше 650 підприємств, проконтролювати якість роботи яких "неможливо".

Разом з тим, днями начальник генерального штабу Озброєних сил РФ генерал армії Микола Макаров оголосив, що всі технічні питання, пов'язані з випробуваннями нової ракети, практично вирішені. За його словами, скоро починається черговий етап випробувань "Булави". При цьому випробування ракети і її носія проходять окремо.

Відзначимо, раніше військові і представники російського керівництва заявляли, що нова міжконтинентальна балістична ракета і перша субмарина проекту "Борей", що одержала ім'я "Юрій Долгорукий", поступлять на озброєння ВМФ в 2009 році.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини