Сенат США знайшов гроші на виробництво винищувачів F-22

18/06/2009

Літак F-22 RaptorКомітет у справах збройних сил Сенату США в рамках обговорення військового бюджету країни на 2010 рік проголосував за виділення 369 мільйонів доларів на продовження виробництва багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-22 Raptor. Як повідомляє Defense News, ці гроші будуть перераховані на виробництво ще 12 літаків, вартість яких складе близько 2,8 мільярдів доларів.

Раніше міністр оборони США Роберт Гейтс виступив за зупинку виробництва цих винищувачів, оскільки, на думку глави Пентагону, замовлених 187 літаків буде достатньо для задоволення потреб американської армії. Законодавці не підтримали його позицію, хоча перевага в голосуванні з цього питання була мінімальною - 31 проти 30 голосів.

Defense News також уточнює, що кошти на закупівлю додаткових винищувачів п'ятого покоління для американської армії будуть виділені за рахунок іншої статті бюджету - зачистки територій, де раніше знаходилася ядерна зброя. Представник Сенату США також повідомив, що прихильники продовження виробництва літаків наполягали на тому, щоб відразу сплатити 12 літаків, проте це призвело б до перевищення запланованого військового бюджету на 2010 рік.

Відзначимо, що наміри керівництва Пентагону згорнути виробництво F-22 Raptor викликало незадоволеність корпорацій, що беруть участь в цьому проекті. У США почалася масштабна компанія на підтримку продовження закупівель цих літаків для американської армії. Прихильникам цього вдалося також одержати підтримку багатьох членів Сенату, які побоювалися, що припинення виробництва F-22 призведе до втрати тисяч робочих місць в США.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин
Search who is calling you open caller index

Останні новини

Попередні новини