Захід зафіксував пересування

17/06/2009

Ракетні випробування в КНДРРозвідувальні служби Південної Кореї і США зацікавилися пересуваннями північнокорейського потяга, на якому, імовірно, здійснюється транспортування балістичних ракет. Про це в середу повідомляє Agence France-Presse з посиланням на південнокорейські ЗМІ.

За інформацією сеульськой газети Chosun Ilbo, потяг, який в травні доставив на один з пускових майданчиків північнокорейську ракету, був відмічений у області іншого ядерного полігону КНДР, розташованого на сході країни. У Південній Кореї і США припускають, що потяг доставив на полігон нову ракету, і КНДР незабаром може здійснити одночасний запуск двох ракет.

В той же час, як пише газета, південнокорейські і американські спецслужби не виключають, що пересування потягу можуть виявитися лише відволікаючим маневром. Офіційних коментарів з південнокорейської або американської сторони виданню одержати не вдалося.

Раніше, нагадаємо, Південна Корея запідозрила КНДР в створенні нових ядерних полігонів. Зокрема, південнокорейська розвідка вважає, що два або три полігони могли бути побудовані на північному сході КНДР в районі міста Кільчжу – там же, де вже проводилися ядерні випробування в жовтні 2006-го і в травні 2009 року.

Ситуація навколо ядерної програми Пхеньяна загострилася після того, як 25 травня 2009 року Північна Корея провела серію випробувань, зокрема ядерного характеру. Незабаром після цього Рада безпеки ООН прийняла нову резолюцію, посиливши санкції відносно Пхеньяна. КНДР, вважають в американській розвідці, готується відреагувати третіми ядерними випробуваннями.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини