Саудівська Аравія отримала перші винищувачі Eurofighter Typhoon

15/06/2009

Літак Eurofighter TyphoonСаудівська Аравія отримала перші два з 72 замовлених багатоцільових винищувачів Eurofighter Typhoon, став першою неєвропейською державою, на озброєння якої поступили ці літаки. Про це, як повідомляє DefPro, заявили у військовому відомстві Великобританії.

Інформація про операцію була вперше обнародувана в серпні 2006 року, проте, як уточнює джерело, реалізація операції затрималася через розслідування фактів корупції в попередніх оборонних операціях між британською корпорацією BAE Systems і урядом Саудівської Аравії.

Замовник придбав нові багатоцільові винищувачі як заміна застарілих літаків Tornado і F-15. Вартість контракту, з урахуванням озброєння і технічного обслуговування, складає 32,9 мільярдів доларів.

Згідно з умовами операції між європейським виробником і Саудівською Аравією, 24 винищувачі Typhoon будуть зібрані на європейській території, а інші 48 - на потужностях виробників замовника. Даний чинник, за інформацією DefPro, обумовлений намірами Саудівської Аравії розвивати можливості власної авіаційної промисловості.

В даний час замовниками європейських літаків є Німеччина, Італія, Іспанія, Великобританія і Австрія. Окрім цього, літак бере участь в тендерах, оголошених урядами Швейцарії, Індії і Японії.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини