Пентагон удосконалить бронемашини для Іраку і Афганістану

08/06/2009

Бронемашина типу MRAPМіністерство оборони США спільно з компаніями Force Protection Inc. (FPI) і Oshkosh Truck Corp. почало роботу над удосконаленням бронемашин з підвищеним захистом від мін і саморобних вибухових пристроїв типу MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), повідомляє DefPro. Машини одержать незалежні підвіски і централізовані системи накачування шин. Вони поступлять на озброєння американської морської піхоти.

За словами представника Force Protection, існуючі автомобілі типу MRAP не підходять для експлуатації в умовах Афганістану, оскільки не є повноцінними позашляховиками. Консорціум FPI, яка займається розробкою захищеної бронетехніки, і виробника вантажівок Oshkosh створений для розробки нової модифікації військового позашляховика. Вона відрізнятиметься високою прохідністю і, одночасно, забезпечувати підвищений захист військовослужбовцям.

Розробники стверджують, що зрештою переоснащення тих, що вже стоять на озброєнні позашляховиків не займе багато часу і не зажадає їх модернізації в заводських умовах. Ця робота займатиме не більше шесті-семі днів, а виконувати її зможуть навіть недосвідчені механіки, які займаються обслуговуванням техніки в гарячих точках. У перспективі контингент США в Афганістані, Іраку і Кувейті повинен одержати близько 700 модифікованих автомобілів.

Відзначимо, що американські військові ще в 2005 році заявили про те, що позашляховики Humvee (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle), які використовуються в Іраку і Афганістані, не можуть забезпечити достатній захист від мін і саморобних вибухових пристроїв. Чиновники Пентагону довгий час не могли ухвалити рішення про заміну цієї техніки на захищеніші зразки, але у результаті американським військовим були поставлені тисячі бронемашин типу MRAP.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини