Франція почала пошук тимчасової альтернативи транспортнику A400M

08/06/2009

Літак A400MВійськово-повітряні сили Франції шукають варіанти тимчасової заміни військово-транспортних літаків A400M, постачання яких поки відкладаються з технічних причин. Про це, як повідомляє Defense News, заявив командувач ВВС країни генерал Стефан Абріаль. Покупка транспортників C-17 не розглядається французьким військовим відомством, оскільки ці літаки коштують дуже дорого, проте ВПС хотіли б одержати в своє розпорядження військово-транспортні машини C-130J.

Абріаль, зокрема, заявив, що не хотів би створювати у складі французької авіації "мікропарк" літаків, тому військові розглядають інші варіанти. Серед них сумісне придбання або узяття в оренду таких машин, а також участь в програмі стратегічних повітряних перевезень НАТО (Strategic Airlift Capability). Окрім цього, по словах командувача ВВС Франції, Париж не виключає можливості придбання вживаних транспортників C-130J.

У 2009 році французькі військові повинні були одержати перші з 50 військово-транспортних літаків A400M європейського виробництва, проте, як повідомлялося раніше, їх постачання були відкладені на декілька років. У березні 2009 року країни-учасники проекту домовилися про тримісячний мораторій на розірвання контрактів з виробником літака компанією Airbus. Проте, військові відомства деяких країн почали пошук альтернативних варіантів.

Як відзначає Defense News, в даний час у розпорядженні французької авіації знаходяться 15 військово-транспортних літаків C-130 старіших модифікацій. Окрім цього, ВПС країни володіють літаками C-160 і C-235 виробництва іспанської компанії CASA.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини