Boeing розпочав пошук партнерів для роботи над стелс-варіантом F-15

03/06/2009

F-15 Silent EagleКорпорація Boeing веде переговори з декількома американськими і зарубіжними компаніями для створення консорціуму із спільного фінансуванню розробки нової модифікації багатоцільового винищувача F-15, що одержала найменування Silent Eagle, повідомляє Defense News. Про це заявив Кріс Чедвік (Chris Chadwick), глава військового департаменту Boeing. Він не уточнив, які саме компанії розглядаються як потенційні інвестори.

Прототип нової модифікації бойового літака F-15 Silent Eagle, в конструкції якого передбачається використовувати стелс-технології, був представлений корпорацією Boeing 17 березня 2009 року. Винищувач оснащений підвісними паливними баками, конструкція яких дозволяє використовувати їх для розміщення боєприпасів.

За рахунок цього F-15SE зможе нести декілька додаткових видів озброєння, а також комбінувати різні види боєприпасів. Разом з тим дальність польоту винищувача скоротилася в порівнянні з колишніми модифікаціями.

Новою розробкою американської корпорації вже зацікавилися ВПС Ізраїлю, які розглядають варіант модернізації тих, що стоять на озброєнні F-15 до рівня Silent Eagle замість покупки нових F-35. За підрахунками ізраїльських військових, цей варіант обійдеться значно дешевше, оскільки Ізраїль не влаштовує висока ціна нових винищувачів п'ятого покоління.

За даними Defense News, корпорація Boeing має намір в перспективі продати 190-200 модернізованих винищувачів. Як потенційні покупці, перш за все, розглядаються країни, на озброєнні яких вже стоять F-15. Крім Ізраїлю, це Японія, Південна Корея, Сінгапур і Саудівська Аравія. Аналітики припускають, що вартість одного Silent Eagle може скласти до 100 мільйонів доларів, включаючи технічну підтримку і навчання фахівців.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини