Венесуела заявила про намір зняти з озброєння винищувачі Mirage

03/06/2009

Винищувач Mirage 50Винищувачі Mirage виробництва французької компанії Dassault повністю виробили свій ресурс і будуть зняті з озброєння військово-повітряних сил Венесуели. Про це, як повідомляє ІТАР-ТАРС, заявив на засіданні ради міністрів країни президент Уго Чавес.

"Я ухвалив рішення зняти з озброєння "Міражі", які є хорошими літаками, але з часом прийшли в непридатність", - відзначив він. Чавес також повідомив, що військовослужбовці, включаючи технічний персонал, задіяний в обслуговуванні французьких бойових літаків, будуть переведені на експлуатацію російських винищувачів "Сухой".

Венесуела придбала 22 винищувачі Mirage на початку 1979 року. У 1990 році компанія Dassault провела модернізацію партії венесуельських бойових літаків Mirage IIIE і Mirage 5 до рівня Mirage 50. У 2006 році венесуельські літаки французького виробництва, разом з F-16 і F-5, брали участь у спільних навчаннях Cruzex III в Бразилії. Раніше повідомлялося, що ці машини будуть списані до 2011 року.

З 2006 року Венесуела купила в Росії 24 багатоцільових винищувача Су-30МК2 для заміни літаків F-16 американського виробництва. Приводом для початку закупівель російської техніки військового призначення стало ембарго на постачання зброї, яке було введене відносно Венесуели Вашингтоном. За останні декілька років Каракас купив російське озброєння і супутню продукцію на суму близько 4 мільярдів доларів.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини