Виявлена причина невдалих запусків балістичної ракети "Булава"

02/06/2009

Запуск ракети "Булава"Причиною невдалих пусків міжконтинентальної балістичної ракети "Булава" є технологічний брак. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив 2 червня віце-прем'єр Росії Сергій Іванов, що займається оборонно-промисловим комплексом. За його словами, в створенні "Булави" беруть участь близько 650 підприємств, і прослідкувати якість всіх вузлів ракети неможливо.

Нагадаємо, що в лютому 2009 року Міноборони РФ вже повідомило попередню причину минулого невдалого пуску новітньої російської ракети, який відбувся 23 грудня 2008. За словами військових, випробування завершилися невдачею через бракований піропатрон. Проте, на той момент повідомлялося, що комісія продовжує роботу, а остаточні причини самоліквідації ракети поки що не встановлені.

У ЗМІ також з'явилися чутки про те, що випробуванням "Булави" заважали США, які використовували для цього сучасні засоби радіоелектронної боротьби з баз на Алясці, в Північній Європі і Гренландії. Проте міністр оборони Росії Анатолій Сердюков в інтерв'ю "Російській газеті" спростував це припущення.

Наприкінці квітня 2009 року заступник міністра оборони РФ генерал армії Володимир Поповкін заявив, що ракету повернули на стендові випробування. За його словами, "необхідно приділити більше уваги технологічним процесам і додатково провести цілий ряд наземних випробувань ракети для підвищення надійності".

А в кінці травня, за даними "Експерта", керівник Московського інституту теплотехніки Юрій Соломонов повідомив про втрату технологічних можливостей виробництва унікальних матеріалів для виготовлення ракети. Єдиний вихід з ситуації, що склалася, як відзначає видання, - тимчасово виключити з конструкції "Булави" систему розведення боєголовок і зробити її моноблочною.

Балістична ракета "Булава", випробування якої проводяться з 2003 року, повинна стати основним озброєнням підводних човнів проекту 955/955A. У 2009 році військові планували продовжити випробування ракети з борту нової АПЛ цього проекту "Юрій Долгорукий", яка в даний час проходить випробування.

"Булава" і перша субмарина, як раніше заявляли в Міноборони, повинні бути прийняті на озброєння в 2009 році. Проте з десяти випробувальних пусків лише один завершився повністю без нарікань.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин
Search who is calling you caller index . обучение вождению в артеме

Останні новини

Попередні новини