США розглянуть можливість створення експортного варіанту F-22 Raptor

02/06/2009

Винищувач F-22 RaptorОборонний підкомітет комітету з асигнувань Сенату США розгляне можливість створення експортної модифікації багатоцільового винищувача F-22 Raptor, продаж якого іншим країнам заборонений через побоювання витоку технологій. Розпорядження на проведення такого дослідження може отримати ВПС США. Про це повідомляє Reuters з посиланням на інформоване джерело, що побажало залишитися неназваним.

Як уточнює агентство, про необхідність придбання винищувача на зразок F-22 заявляє Японія, якій необхідний новітній бойовий літак для захисту своїх національних інтересів. Зокрема, Токіо має намір використовувати такі винищувачі для перехоплення ракет і літаків, а також знищення об'єктів супротивника на землі.

На думку військового аналітика Лорена Томсона (Loren Thompson), військова активність Північної Кореї, що збільшилася останнім часом, знову додала актуальності питанню продажу F-22 Японії. Це, зокрема, змусило керівництво ВПС США переглянути свою колись негативну позицію з цього питання.

Томсон також повідомив агентство, що керівник оборонного підкомітету комітету з асигнувань підтримує ідею продажу новітнього винищувача військовому відомству Японії. Він також виступав за відміну заборони на експорт цих літаків.

Інші джерела Reuters скептично оцінюють перспективу такої операції, оскільки для зняття заборони прихильникам цього рішення доведеться пройти багато інстанцій, що займе не менше року. Прихильникам зняття обмежень також доведеться заручитися серйозною підтримкою військового відомства США і виробника літака.

Відзначимо, що за повідомленням японського видання The Mainichi Daily News, глава військового відомства країни Ясуказу Хамада на початку травня 2009 року зустрічався з міністром оборони США Робертом Гейтсом. Гейтс порадив Токіо як перспективний бойовий літак винищувач F-35 Lightening II замість F-22 Raptor, оскільки експорт останнього навряд чи буде дозволений.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини